Biz Kimiz?

Akıl Oyunları  Lmt. Şti. 2003 Nisan ayında yayın hayatına başlayan Akıl Oyunları Dergisi ile birlikte, zeka oyunları alanındaki çalışmalarımıza yurt içindeki her yaş seviyesin de çocuk, genç, yaşlı  ülke insanımızı “düşünen, sorgulayan, çözüm üreten, öğrenen Türkiye”  değerine uygun olarak çalışmalar yapan Türkiye ‘de düşünen akıllara katkıda bulunmak, daha öncesinde de bu eksikliği gidermek için amacıyla kurulmuş öncü kuruluştur.

Akıl Oyunları konusunda eksikliğini çektiğimiz zeka oyunları yayınlarını Türk insanıyla buluşturabilmenin onurunu taşımaktadır.  ‘Karala!’ ile ‘Sudoku ve Ötesi’ dergileriyle, çeşitli kitaplarımızla yayıncılık faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Yayıncılığının yanısıra zeka oyunları ürünleri (metaryalleri) üretmekte ve satışını yapmaktadır.

(Bknz: www.zekaoyunlari.com)

 

 

 

 

 

Kurumumuzca her yıl düzenli olarak yapılan ilkokul ve ortaokul yarışmalarında 400 den fazla okul ve yarışmalardan 2000 ‘ün üzerinde öğrenci katılmıştır. Zeka Oyunlarının önemini kavrayan Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 öğretim yılında 5.sınıflardan başlamak üzere 5.,6.,7.,8 sınıflarda eğitim öğretim müfredatına koyarak uygulamaya başlamıştır. Akıl Oyunları müfredat programını hazırlama da Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kuruluna her türlü destek ve katkıyı yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Ayrıca; Okullarımızdaki Zeka Oyunları Öğretmeni açığını kapatmak adına öğretmenlere kurslar açmakta ve eğitmektedir.

Türk Beyin Takımı (TBT), 1992 yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden ekiptir.

Akıl Oyunları Lmt. Şti. 2004 yılı sonundan itibaren Dünya Zeka Oyunları Federasyonu  (WPF) Türkiye Temsilcisi olan Türk Beyin Takımı;  ülkemizin temsili gibi önemli bir misyonu üstlenmenin bilinciyle, yurtiçi organizasyonlar, eğitimler, yarışmalar düzenlemekte ve yurtdışı organizasyonlara, olimpiyatlara  katılmaktadır.   Bu   amaç doğrultusunda ilköğretim, liseler ve üniversitelere yönelik çeşitli yarışma ve eğitim etkinlikleri düzenlemekteyiz. Bugüne kadar bir çok eğitim kurumunda eğitim, yarışma gibi etkinlikler yapılmıştır, yapılmaktadır. TBT Takımlarımız bugüne kadar bireysel ikincilik, üçüncülük ve takım olarak da üçüncülük, beşincilik gibi dünya derecelerine imza atmıştır.

©Türk Beyin Takımı (TBT) Akıl Oyunları Lmt. Şti. nin Tescilli markasıdır.

 

 

Resmi web Sitelerimiz:

Eğitim, Yarışma, Seminer, Stand, Temsilcilik İşlemleri  : Türk Beyin Takımı

Ürünlerimiz ve Satışlar                                                                  : Zeka Oyunları

Vizyonumuz

 • Eğitimde, yaşamda zeka oyunlarının önemini,  sürdürülebilir başarısını çocuklara, öğrencilere, öğretmenlere ve yetişkinlere göstererek, eğiterek “zeka oyunları sektöründe” her zaman olduğu gibibir numara
 • Eğitimimizdeki yetkinliğimizi pekiştirmek ve geçerli sertifikasyonlarla zeka oyunlarını desteklemek yaygınlaştırmak.
 • Yurt içi ve dışındaki yarıştırma yetkinliğimizi artırarak dünyanın sayılı zeka oyunları, beyin takımı markası olmak.

Misyonumuz

 • Zeka Oyunlarında kurumsallığımızı sahiplenen, etik değerleri önemseyen, düşünme, karşılaştırma, çok yönlü yaratıcılık, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirmek;
 • Zeka Oyunları üreterek, insanlığın hizmetinde düşünme, karşılaştırma ve çözme bilincine katkıda bulunmak.

Bu ana görevlerle Zeka Oyunlarının gelişimi için;   Türkiye ‘de;

 • TBT seçmesini organize etmek,
 • Zeka Oyunlarıyla ilgili tanıtım çalışmaları yapmak,
 • Öğretmen eğitimleri vermek,
 • Okullarda öğrencilere tanıtıcı seminerler vermek,
 • Okul içi ve okullar arası yarışmalar düzenlemek
 • Okullara zeka oyunları materyallerini, ürünlerini tanıtmak ve satmak
 • Çocuklara yönelik zeka oyunları kursu açmak, eğitimler vermek

Dünya’da;

 • Zeka Oyunları yarışmalarına TBT temsilcilerinin katılımını sağlayarak Türkiye’yi temsil etmek.